۱۳۹۷ سه شنبه ۳۰ بهمن - 2/19/2019 11:03:49 PM / تهران - 11:03 عصر
آرشیو خبر کد خبر: 311  
برگزاری جشنواره خیرین در مدرسه هاجر منطقه 9 تهران

مدرسه هاجر، اولین مدرسه منطقه 21

دومین جشنواره مدرسه ای خیرین مدرسه ساز منطقه 9 آموزش و پرورش ظهر روز دوشنبه 25 فروردین ماه با هدف تقدیر و تکریم از خیرین در نمازخانه مدرسه هاجر یک واقع در تهرانسر اجرا شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ دوشنبه ۲۵ فروردين ساعت 15:55 تعداد بازدید : ۵۸۹۹


در این جشنواره "دکتر سعید ربوشه" مدیر آموزش و پرورش منطقه ۹، "دکتر عمادی" رئیس سنجش سازمان کل آموزش و پرورش همچنین جمعی از مسئولان اداره آموزش و پرورش و اولیاء و خیرین مدرسه هاجر حضور داشتند. در ابتدای برنامه آیاتی چند از کلام الله مجید قرائت شد، سپس دکتر ربوشه به نقش خیرین در امر مدرسه سازی نمود و گفت: «با توجه به قدمت بسیاری از مدارس منطقه ۹ این منطقه هم همانند دیگر مناطق به یاری خیرین نیازمند است. پس سعی می کنیم با جذب این انسان های نیک اندیش به سوی منطقه مشکلات و کمبودهای مدارس را رفع کنیم.»
در ادامه مراسم هم دکتر عمادی با تقدیر عمل خیر و خداپسندانه خیرین، آنها را انسانهایی ایثارگر نامید و گفت:«خیرین انسان هایی ایثارگر و فداکار هستند. آنها با از خود گذشتگی از مالشان زمینه آسایش و رفاه فرزندان این مرز و بوم را فراهم می کنند.»
اجرای دکلمه توسط یکی از دانش آموزان و سرود نیکوکاری توسط  گروه سرود گل نرگس مدرسه هم فضایی دلنشین در این برنامه ایجاد کردند در پایان برنامه با اهداء لوح از ۵ نفر از خیرینی که با کمک های نقدی خود در عمران و رفع مشکلات مدرسه و حمایت دانش آموزان بی بضاعت نقش داشتند تقدیر شد. این افراد از اولیاء دانش آموزان بودند.
اما این جشنواره هم همانند بسیاری از مراسم ها حاشیه هایی داشت. برپایی بازارچه های خیریه از سوی دانش آموزان و اولیاء و نمایشگاه نقاشی و کار دستی دانش آموزان در محل برگزاری جشنواره و حیاط مدرسه از جمله اتفاقات زیبای این برنامه بود. عده ای از دانش آموزان با تهیه وسایلی زینتی مانند کوزه های سفالی تزئین شده و شمع های زینتی و ... با هزینه شخصی و فروش آنها سعی کردند با هزینه به دست آمده از این بازارچه علاوه بر کمک به عمران مدرسه نقشی کوچک در کمک به دانش آموزان کم بظاعت مدرسه داشته باشند.
"معصومه افتخاری" مدیر مدرسه هم هدف از برگزاری بازارچه را ایجاد روحیه مشارکت جویی در دانش آموزان دانست و گفت: «با برپایی این بازارچه دانش آموزان با شرکت در کار خیر کمک به همنوع را آموزش دیدند.»
مدرسه هاجر اولین مدرسه منطقه
دبستان هاجر واقع در بلوار اصلی تهرانسر در متراژی حدود ۷ هزار متر مربع بنا شده است. این دبستان شامل ۳ واحد آموزشی مهد کودک هدی، مدرسه متوسطه ۱۳ آبان و دبستان هاجر را شامل می شود. ساختمان اصلی مدرسه هاجر در سال ۱۳۴۰ احداث شده که از سال ۱۳۴۶ فعالیت آموزشی خود را شروع کرده است. این مدرسه اولین مدرسه تهرانسر نامیده می شود. در حال حاضر حدود ۱۸۰۰ دانش آموز محدوده منطقه ۲۱ شهرداری در ۲ شیفت در این مدرسه تحصیل می کنند. اگرچه ساختمان مدرسه قدمتی بیش از نیم قرن دارد و دو شیفت بودن مدرسه مشکلاتی را برای مسئولان و دانش آموزان به وجود می آورد. اما در سال های اخیر، موفقیت دانش آموزان مدرسه هاجر یک در مسابقات علمی، فرهنگی و ورزشی نشان دهنده استعداد دانش آموزان و تلاش مسئولان این مدرسه را دارد.»
 

معصومه ماه پیکر

برچسب ها برچسب ها برچسب هاجشنواره مدرسه ای منطقه 9


اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 مدرسه هاجر، اولین مدرسه منطقه 21 ۱۳۹۳ دوشنبه ۲۵ فروردين

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه