۱۳۹۸ پنج شنبه ۸ اسفند - 2/27/2020 8:58:01 AM / تهران - 8:58 صبح
آرشیو خبر کد خبر: 2076  

دبیرخانه منطقه یک شورای هماهنگی مشارکت‌های مردمی کشور در تهران افتتاح شد

دبیرخانه منطقه یک شورای هماهنگی مشارکت‌های مردمی کشور در تهران و به میزبانی اداره کل نوسازی مدارس استان تهران افتتاح شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۸ سه شنبه ۲۴ دي ساعت 00:00 تعداد بازدید : ۱۳

 در این مراسم علی شهری مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران، خیبر بیدارپور سرپرست معاونت برنامه ریزی و مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور، نعمت بنی‌آدم و سیدهادی موجانی روسای مجامع خیرین مدرسه ساز شهرتهران و شهرستانهای استان تهران، محمدرضا قربانی مدیرکل مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور، محمدرضا جعفری مدیرعامل جامعه خیرین مدرسه ساز کشور، خدیجه نیزاری رئیس شورای بانوان خیر مدرسه ساز کشور، #زهرا_گیتی‌نژاد رئیس شورای بانوان خیر مدرسه ساز استان تهران، #مجید_پیروزان مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستانهای تهران و معاونان مشارکت‌ها و روسای شورای بانوان استانهای البرز، تهران، قم، قزوین، سمنان و مازندران حضور داشتند.

منطقه یک نوسازی مدارس کشور شامل استان‌های البرز، تهران، قم، قزوین، سمنان و مازندران است که نمایندگان مشارکت‌های مردمی و شورای بانوان این استان‌ها در جلسه مذکور حضور داشتند.

در این مراسم علی شهری ضمن خیرمقدم خدمت مدعوین حاضر در جلسه، یاد و خاطره بزرگ مرد مدرسه سازی کشور، زنده یاد محمدرضا حافظی رئیس فقید جامعه خیرین مدرسه ساز کشور را گرامی داشت.

شهری با بیان اینکه میزان تعهدات #خیرین مدرسه ساز در #جشنواره بیستم، 64 میلیارد تومان بود و این در حالی است که در جشنواره بیست و یکم این عدد به 210 میلیارد تومان افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم ابتدا تکریم از خیرین گرانقدر مدرسه ساز به بهترین شکل ممکن انجام و سپس در جهت جذب حداکثری اقدامات مناسب معمول گردد.

وی افزود: اعتبارات حوزه خیرین مدرسه ساز که از سوی دولت پیش بینی می‌شود، در سال جاری حدود 1000 میلیارد تومان که این عدد در بودجه سال 1399 حدود 2700 میلیارد تومان پیش بینی شده است؛ این بدان معنا است که باید تلاش بیشتری در جذب خیرین نیک اندیش مدرسه ساز صورت گیرد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران با اشاره به اینکه تهران علی‌رغم اینکه به عنوان پایتخت کشور محسوب می‌شود، در بخش فضاهای آموزشی وضعیت مناسبی ندارد، گفت: تراکم دانش‌آموزی در کلاس‌های درس استان تهران بسیار بالا است و با فاصله معنادار شهرتهران متراکم‌ترین کلاس‌های درس در بین استان‌های کشور را دارد که لازم است تا خیرین و دولت به پایتخت جمهوری اسلامی ایران توجه ویژه‌ای داشته باشند.

شهری تصریح کرد: در ادامه فعالیت‌هایی که در جهت #تکریم خیرین مدرسه ساز انجام داده‌ایم، یک سایت 2 زبانه بین المللی برای جذب حداکثری خیرین خارج از کشور طراحی کرده‌ایم که با هماهنگی وزارت امور خارجه در جهت واریز وجه از سوی آنها کار در حال آماده سازی است.

خدیجه_نیزاری رئیس شورای بانوان خیر مدرسه ساز کشور در این مراسم گفت: #خانواده یک اصل و محور است و حضور و شایستگی بانوان در مسیر سازندگی تأثیر بسزایی دارد. اخلاق جامعه به اخلاق زنان بستگی دارد و اگر یک جامعه بخواهد پیشرفت کند باید زنان خوبی داشته باشد؛ پیشنهاد می‌کنم که اگر مجامع خیرین استانها در نظر داشتند تا شورای بانوان تشکیل دهند، با هماهنگی باشد تا یکدیگر را تقویت کنیم.

خیبر بیدارپور سرپرست معاونت برنامه ریزی و مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره زنده یاد دکتحافظی خاطرنشان کرد: شوراهای هماهنگی استانها یک ظرفیت خوب است تا بتوانیم از تجربیات همکاران در این بخش استفاده کنیم. در نظر داریم تا حوزه مشارکت‌های مردمی را در سازمان تقویت کنیم و ایجاد معاونت برنامه ریزی و توسعه مشارکت‌های مردمی تیز یک قدم رو به رشد و مثبت در این راستا است.

وی با اشاره به اینکه در لایحه بودجه سال 1399 پیش بینی خوبی برای حمایت از پروژه‌های خیرین مدرسه ساز وجود دارد، تصریح کرد: سهم اعتبارات در این بخش به 2700 میلیارد تومان رسیده و باید تلاش‌ها در بخش خیرین نیز افزایش یابد.

سرپرست معاونت برنامه ریزی و مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: در حوزه مشارکت‌های مردمی کاری جهادی و مرتب نیاز داریم و باید برنامه ریزی خوب هم داشته باشیم؛ لذا باید در حوزه آموزش و جذب فعالیت‌های متعددی انجام شود.

 
برچسب ها برچسب ها برچسب هانوسازی


اخبار مرتبط با این خبر
12345678910...>>
ردیفتیترتاریخ
1 مدرسه خیرساز فدک در منطقه 12 تهران افتتاح شد ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۱ بهمن
2 عملیات ساخت مدرسه خیرساز خدیجه الکبری (س) آغاز شد ۱۳۹۸ چهارشنبه ۹ بهمن
3 مدارس خیرساز فاطمه عرب و کاظمیه در منطقه 17 تهران افتتاح شد ۱۳۹۸ شنبه ۵ بهمن
4 دبیرخانه منطقه یک شورای هماهنگی مشارکت‌های مردمی کشور در تهران افتتاح شد ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۴ دي
5 جای خالی ١٢٠ مدرسه در نفسگاه تهران ۱۳۹۸ چهارشنبه ۴ دي
6 دومین نشست تخصصی بررسی حضور در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۳ آذر
7 آئین احداث مدرسه خیری بتول بختیاری در منطقه 8 تهران برگزار شد ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۴ مهر
8 571 کلاس درس در تهران به بهره برداری می رسد ۱۳۹۸ سه شنبه ۹ مهر
9 6 مدرسه در منطقه 22 تهران افتتاح می شود ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۱ شهريور
10 مدیرکل نوسازی استان تهران: طرح خیران دانش‌آموز کلید می‌خورد ۱۳۹۸ شنبه ۲ شهريور
11 پیام تسلیت مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران به مناسبت درگذشت مادر گرامی دکتر قربانی مدیرعامل مجمع تهران و مدیر کل مشارکت های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۶ تير
12 دیدار با خانواده رضاسطوت منش، خیر مدرسه ساز "۹۵ ساله"/ هفت مدرسه تقدیم به دانش آموزان گلستانی ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۵ تير
13 پایان پروژه بازسازی مدرسه باغچه بان تا مهر 99 ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۹ تير
14 تعهدات خیرین نسبت به سال گذشته رشد 3 برابری داشته است ۱۳۹۸ سه شنبه ۴ تير
15 تقدیر از 51 خیر مدرسه ساز در بیست و یکمین جشنواره استان تهران ۱۳۹۸ يکشنبه ۲ تير
16 برگزاری جشنواره‌های مدرسه‌ای و استانی خیرین مدرسه‌ساز یک فرصت است ۱۳۹۸ شنبه ۱ تير
17 دکتر حافظی دغدغه عزت و توسعه کشور را با اراده، بلندطبعی و انفاق مال خود پاسخ داد ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۲ خرداد
18 تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبارات تملک دارائی سازمان نوسازی مدارس تا پایان سال/ بخش اول تا قبل از پایان خرداد ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۱ خرداد
19 تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبارات تملک دارائی و سرمایه‌ای سازمان نوسازی مدارس در سال جاری ۱۳۹۸ يکشنبه ۵ خرداد
20 جشنواره خیرین مدرسه ساز منطقه 18 تهران برگزار شد ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۶ ارديبهشت
12345678910...>>

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه