۱۳۹۸ جمعه ۶ ارديبهشت - 4/26/2019 5:10:52 AM / تهران - 4:10 صبح
آرشیو خبر کد خبر: 1647  
گفت و گو با فاطمه کرمانیان فرزند خیر مدرسه ساز

در تمامی مراحل ساخت مدرسه با پدرم همراه بودم

خودش فرهنگی است و از نزدیک با درد و مشکلات مدارس آشناست و شاید همین موضوع باعث شد تا پدرش را در این راه وارد کند. فاطمه کرمانیان مدت مدیدی است در آموزش و پرورش فعالیت می کند و چند سالی دیگر تا بازنشستگی راه ندارد اما وظیفه خودش می داند تا زمانیکه کار می کند، افراد را برای کمک به مدرسه سازی تشویق کند. او فرزند خیر مدرسه ساززنده یاد فریدون کرمانیان است که در تمامی مراحل ساخت مدرسه، پدرش را در این کار خیر همراهی و راهنمایی کرده است و این توفیق نصیب کمتر کسی می شود که باعث و بانی کار خیر شود، او در این باره گفت: در آموزش و پرورش، بازرس مدارس بودم و وقتی از نزدیک با مشکلات دانش آموزان و این مدرسه ها آشنا می شدم، وظیفه خودم می دیدم در این راه کمک کنم. به همین دلیل، همیشه به پدرم می گفتم در کنار تمام کارهای خیری که انجام داده ای، جای مدرسه سازی خالی است و باید کاری هم برای دانش آموزان انجام دهی؛ به همین دلیل در سال 93 با همراهی مسئولان خیرین مدرسه ساز از چند پروژه بازدید کردیم و در آخر یک پروژه نیمه تمام را در منطقه 14 تهران انتخاب کردیم و با لطف و نظر خداوند این مدرسه، سه ماه بعد همزمان با مهرماه افتتاح شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ دوشنبه ۱۷ مهر ساعت 00:00 تعداد بازدید : ۳۵۷

 
پدرم در کارهای خیری بسیاری فعالیت داشت
فاطمه کرمانیان در طول صحبتش  همیشه از کارهای خیر مرحوم پدرش صحبت می کرد که در بسیاری از زمینه فعالیت داشته است و همه نام او را به نیکی یاد می کنند. در این باره به ما گفت: پدرم متولد کرمانشاه بود  و از زمانیکه یک شاگرد مکانیک بود، صاحب کارش از تقوا و ایمان و اخلاق نیکش رضایت داشت.  همین اخلاق او باعث شد تا زمانیکه خودش هم کار و کاسبی برای خودش دست و پا کرد به همه زیردستانش کمک کند . زمانیکه من کوچک بودم، پدرم به طور پنهانی به خیلی از خانواده های فقیر و نیازمند کمک می کرد و حتی به ما هم نمی گفت و بعدها از زبان دیگران، کارهای خیر او رامی شنیدیم ، بسیار خوشحال می شدم. روزی که پدرم از دنیا رفت، خیلی از افراد در مراسم ختم پدرم حضور داشتند که می گفتند پدر شما به ما بسیار کمک می کرده است و خدا روحش را شاد کند و ما  از آنها بی خبر بودیم. در کنار همه این فعالیت های خیر پدرم بسیار به پدرم اصرار می کردم که در زمینه مدرسه سازی نیز فعالیت کند و البته خودش هم بسیار به این کار علاقه مند بود تا اینکه تا سال 93 مدرسه ایشان در منطقه 14 تهران افتتاح شد.
همیشه در خود احساس دین می کنم
فاطمه کرمانیان با بیان این جمله که همیشه  کمک به مدرسه سازی را وظیفه خودم می دانم گفت:  من خودم  در آموزش و پرورش  بازرس مدارس هستم و وقتی از نزدیک مشکلات مدارس را می بینم وظیفه خودم می دانم که افراد را برای کمک به مدرسه سازی تشویق کنم و به نظر من نه فقط در زمینه مدرسه سازی، بلکه تمام افرادی که از نزدیک با مشکلات کشور آشنا هستند باید زمینه کمک را فراهم کنند تا باری از دوش جامعه خود کم کنند.
حس پدرم در روز افتتاح مدرسه بی نظیر بود
فاطمه کرمانیان همیشه از اینکه زمان افتتاح مدرسه، پدرش در قید حیات بود بسیار احساس خوشحالی می کرد و گفت: پدرم با اینکه در زمان افتتاح مدرسه به دلیل بیماری نتوانستند در مراسم حضور پیدا کنند اما خوشحالی بی حد و حصر داشتند که قابل وصف نیست و همیشه خداراشاکر بودند که کار بدون هیچ مشکلی انجام شد و آرزوی همیشگی است براورده شد. خودم هم که همیشه در تمام مراحل ساخت در کنار پدرم حضور داشتم ، نمی توانستم خودم را کنترل کنم و اشکم سرازیر شد چون که با لطف امام زمان (عج) این مدرسه افتتاح شد و دانش آموزان به حمدالله در شرایط بسیار خوبی تحصیل می کنند.
همه را به مدرسه سازی تشویق می کنم
کرمانیان در پایان صحبت هایش گفت: همیشه در هر محفل دوستان، آشنایان و بستگان این کار را تبلیغ می کنم و اشاره ای به ساخت مدرسه دارم زیرا خیلی از بستگان ما در خارج از کشور از این فعالیت ها اطلاعی ندارند ولی زمانیکه با این موضوع آشنا می شوند بسیار به این کار علاقه نشان می دهند و کمک می کنند.
   

برچسب ها برچسب ها برچسب هاخیرین مدرسه ساز


اخبار مرتبط با این خبر
12345678910...>>
ردیفتیترتاریخ
1 نکوداشت خیرین مدرسه ساز دبستان فیروزه منطقه 13 تهران ۱۳۹۸ دوشنبه ۲ ارديبهشت
2 نکوداشت خیرین مدرسه ساز دبیرستان شاهد پسرانه مسعودیان منطقه 13 تهران ۱۳۹۸ دوشنبه ۲ ارديبهشت
3 بیست و چهارمین جلسه هیات مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران برگزار شد ۱۳۹۸ شنبه ۳۱ فروردين
4 برگزاری 9 جشنواره مدرسه ای در منطقه 13 تهران ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۸ فروردين
5 برگزاری جشنواره تجلیل از خیرین مدرسه ساز در 5 مدرسه منطقه 6 تهران ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۵ فروردين
6 برگزاری 5 جشنواره مدرسه ای در منطقه 19 تهران ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۵ فروردين
7 جشنواره خیرین مدرسه ساز منطقه 16 تهران روز سوم اردیبهشت برگزار می شود / دعوت 417 نفر خیر فرهنگی و مدرسه یار ۱۳۹۸ شنبه ۲۴ فروردين
8 آغاز عملیات ساخت مدرسه 14 کلاسه خیرساز در منطقه 18 تهران ۱۳۹۸ شنبه ۲۴ فروردين
9 خیر تهرانی در مناطق سیل زده استان گلستان مدرسه ای 900 میلیون تومانی می سازد ۱۳۹۸ شنبه ۲۴ فروردين
10 جشنواره مدرسه خیرساز خاورمنش در منطقه یک تهران برگزار شد ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۹ فروردين
11 پیام مشترک روسای جامعه خیرین مدرسه ساز و سازمان نوسازی مدارس کشور به مناسبت وقوع سیل در استان گلستان و روند بازسازی فضاهای آموزشی آسیب دیده ۱۳۹۸ شنبه ۱۷ فروردين
12 دانش آموزان مدرسه زرگر کاشانی با حضور در مراسم تشییع جنازه با خیر مدرسه ساز خود وداع کردند ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۰ اسفند
13 پیام مشترک وزیر آموزش و پرورش و رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز به مناسبت جشنواره‌های استانی خیرین مدرسه‌ساز ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۳ اسفند
14 تفاهم نامه ساخت مدرسه وحدت امضا شد ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۳ اسفند
15 جشنواره مدرسه دکتر حافظی در منطقه 10 تهران برگزار شد ۱۳۹۷ شنبه ۱۱ اسفند
16 جشنواره مدرسه دکتر حافظی در منطقه 10 تهران برگزار می شود ۱۳۹۷ چهارشنبه ۸ اسفند
17 همایش جشنواره خیرین در دبیرستان قلم چی منطقه 15 تهران برگزار شد ۱۳۹۷ چهارشنبه ۸ اسفند
18 دفتر مجمع خیرین مدرسه ساز منطقه 14 افتتاح شد ۱۳۹۷ دوشنبه ۶ اسفند
19 دفتر مجمع خیرین مدرسه ساز منطقه 16 تهران افتتاح شد ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱ اسفند
20 دفتر نمایندگی مجمع خیرین مدرسه ساز در منطقه 12 شهر تهران افتتاح شد ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۴ بهمن
12345678910...>>

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه