۱۳۹۸ پنج شنبه ۸ اسفند - 2/27/2020 8:14:44 AM / تهران - 8:14 صبح
آرشیو خبر کد خبر: 367  
گزارشی از دستاوردهای احداث مدارس خیری در منطقه 14 تهران؛

رتبه برتر دانش آموزان مدرسه دکتر رحمانی در مسابقات جهانی ریاضی

همین مهرماه امسال بود که مدرسه خیری دکتر رحمانی در منطقه 14 تهران با حضور خیرین برجسته و مسئولان مجمع خیرین مدرسه ساز و اداره آموزش و پرورش با زیربنایی در حدود2 هزار و 800 مترمربع در چهار طبقه با مشارکت 3 میلیارد ریالی این خیر نیک اندیش افتتاح شد. در این مراسم خیر نیک اندیش آقای دکتر علی اکبر رحمانی در بستر بیماری بودند و نتوانستند در مراسم حضور داشته باشند به همین دلیل دانش آموزان این مدرسه که همگی از تیزهوشان منطقه هستند طی همایشی از زحمات این خیر نیکوکار تقدیر و تشکر بعمل آوردند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ سه شنبه ۳۰ ارديبهشت ساعت 13:00 تعداد بازدید : ۲۶۴۳


هم زمین و هم ساخت مدرسه خیّری است
اگر بخواهیم سری به تاریخچه مدرسه علامه حلی 9 بزنیم، بهتر است از خیرین دیگر این مکان هم یادی بکنیم، مدرسه علامه حلی 9 و سه مدرسه دیگر در  زمین های اهدایی سه خیر نیکوکار به نام دکتر رسائی،دکتر قرائی و مهندس جعفرآبادی احداث شده است. ساخت مدرسه تقواپیشگان را اداره کل نوسازی مدارس استان تهران برعهده داشت که در چند سال گذشته از پروژه های نیمه تمام شهر تهران محسوب می شد که با همت و مشارکت دکتر علی اکبر رحمانی در سال 92 افتتاح و مورد بهره برداری دانش آموزان تیز هوش پسر مقطع متوسطه قرار گرفت.   
تجلیل دانش آموزان مدرسه علامه حلی از نیکوکار مدرسه ساز  دکتر علی اکبر رحمانی
دانش آموزان مدرسه پسرانه علامه حلی به پاس زحمات و اقدامات ارزشمند خیر نیک اندیش دکتر رحمانی خیر این مدرسه، با اهدای لوح تقدیر و  قدردانی کردند.
دکتر رحمانی:بالاترین شادی دیدن شادی دیگران است
دکتر رحمانی در این مراسم خطاب به دانش آموزان تیزهوش گفت: اگرمدرسه اي وجود نداشت و معلمان فرهيخته، دلسوز و ايثارگر نبودند، شما اين توانمندي و توانايي و جايگاه درخشان را به دست نمي آورديد.
وی افزود: به نظرم زیباترین زندگی، آن است كه آدم برای دیگران و به عشق دیگران زندگی كند؛ یعنی تلاش كند كه دیگران راحت، عالم و بافرهنگ باشند و تلاش كند كه مشكلات دیگران حل بشود.
 این خیر نیک اندیش تهرانی متذکر شد: بالاترین شادی، دیدنِ شادیِ دیگران است.
علی اکبر رحمانی گفت: خیرین مدرسه‌ساز، نقش بسیار مهمی در رفع مشکل فضای آموزشی در کشور داشته‌اند و بی‌شک اگر کمک‌های بدون چشمداشت آنان نبود چه بسا همچنان بسیاری از مدارس کشور هنوز هم چند نوبته بود و شاید هم در مناطقی مدرسه ساخته نمی‌شد.
وی افزود: به نظرم زیباترین زندگی، آن است كه انسان به عشق دیگران تلاش كند تا آن ها نیز  با فرهنگ و عالم باشند و بالاترین شادی، دیدنِ شادیِ دیگران است و امیدوارم خداوند مرا یاری کند تا همواره بتوانم در راه خیر قدم بردارم.
خيرين مدرسه ساز زمينه پرورش دانش آموزان نخبه را فراهم كرده اند
این خیر نیکوکار  همچنین ادامه داد: در دفتر تاريخ بشر اعمال انسان ها صرف نظر از اينکه اثر سودمند يا زيانبار داشته باشد،  ثبت مي شود و سرانجام مورد نکوهش يا ستايش قرارمي گيرند اما در پيشگاه پروردگار متعال براي آنکه فعلي «عمل خير» محسوب گردد، تنها مفيد بودن عمل کافي نيست؛ بلکه مهم اين است که فاعل داراي نيت و هدف خير باشد و کار خير را با انگيزه خير انجام بدهد.
دکتر رحمانی که خود مدارج علمی را به بهترین نحو طي كرده، با عمل خیر خويش نشان داد که هدفی برای خود تدارک دیده و آن هم فراهم کردن زمینه ای برای پرورش دانش آموزان نخبه و با استعداد است.
وی حالا نظاره گر دانش آموزانی است که در عرصه های مختلف علمی می درخشند و چه چیز از این بهتر که در آینده شاهد شکوفایی استعدادهایی هستیم که از یک مدرسه خیری به جامعه معرفی مي شوند.


موفقیت های دانش آموزان مدرسه در مسابقات جهانی ریاضی و المپیادها  
آقاي محسن قنبري معاون پرورشي مدرسه در گفت و گو با خبرنگار مجمع خیرین مدرسه ساز گفت: دانش آموزان مدرسه علامه حلي بدون طي كردن دوره هاي آموزشي توانستند موفقيت هايي در مسابقات جهاني رياضي و المپيادها كسب كنند.
وي افزود: در سال اول تحصيلي مدرسه وارد مباحث ربوكاپ و رباتيك حقيقي شديم كه دانش آموزان مدرسه در اين مسابقات خوش درخشيدند.
قنبري ادامه داد: همچنين در مسابقات مربوط به هوافضا و سازه هاي ماكاروني ، دانش آموزان اين مدرسه موفق به كسب مقام هايي در استان تهران شدند.
وي اظهار داشت: در اردوي مرقد امامزاده صالح (ع) كه تحت عنوان اردوي ميثاق و با حضور خانواده شهيد شهرياري يكي از شهداي هسته اي كشور برگزار شد، دانش آموزان مدرسه علامه حلي عهد بستند كه ادامه دهنده راه شهيد شهرياري ها باشند.
از نكات جالب توجه در مدرسه علامه حلي مي توان به شعار اين مدرسه كه " پرورش نخبگان علمي مذهبي متعهد به ايران اسلامي " است، اشاره كرد.
لازم به ذكر است: مدرسه علامه حلي منطقه 14 تهران، هشت كلاس درس دارد كه به نام پنج شهيد هسته اي و همچنين شهيد چمران، شهيد بهشتي و مرحوم كاظمي آشتياني نامگذاري شده است.
قنبري در بخش ديگري از سخنان خود گفت: عمده فعاليت هاي مدرسه بر اساس فعاليت هاي پرورشي، آموزشي ، پژوهشي و اداري انضباطي است.
وي افزود: با مشاركت دانش آموزان از فعاليت هاي آنان بازخورد مي گيريم و همواره از نظرات آنان براي پيشبرد امور مدرسه كمك مي گيريم.
گفت و گو با سه دانش آموز نخبه که در المپیاد ریاضی  استان اول شدند/ بادرس خواندن از زحمات خیرین مدرسه ساز قدردانی می کنیم
"محمد جواد ولي زاده " نفر اول المپیاد ریاضی استان در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار اميدواري كرد اين مدرسه تا چند سال آينده به اهداف چشم انداز خود برسد.
علي پارچه فروش نفر دیگری بود که در المپیاد ریاضی مقام کسب کرده است درباره امکانات مدرسه اش گفت: در يك سالي كه مدرسه كار خود را شروع كرده، در مقايسه با ساير مدارس از امكانات خوبي برخوردار است ضمن اينكه اگر كمك و مساعدت خيرين وجود نداشت، امروز مدرسه در همين حد هم كامل نبود.
وي همچنين سخني هم با خيرين داشت و آن اين بود كه اميدوارم خيرين، راه مدرسه سازي را ادامه دهند تا دانش آموزان به عنوان آينده سازان كشور نيز با درس خواندن از تلاش هاي آنان قدرداني كنند.
مصطفي مشايخي نيز از دیگر دانش آموزان نخبه این مدرسه اظهار داشت: كار خيرين مدرسه ساز سبب شده تا آنان براي خود باقيات صالحات بگذارند و من در اينجا وظيفه خود مي دانم كه  از زحمات آنان تشكر كنم.
 


اخبار مرتبط با این خبر

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه