۱۳۹۹ جمعه ۱۶ خرداد - 6/5/2020 9:06:02 PM / تهران - 8:06 عصر
آرشیو خبر کد خبر: 397  
تجربه ای موفق از اطلاع رسانی فعالیت خیرین مدرسه ساز در پایتخت؛

رییس جامعه خیرین کشور از عملکرد کانون خبرنگاران تجلیل کرد

بیش از سه سال از تشکیل کانون خبرنگاران مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران می گذرد، در این سال ها روزهایی را به خاطر دارم که خیرین یکی پس از دیگری پس از یک جستجوی اینترنتی ساده با نشان پایگاه اطلاع رسانی مجمع خیرین مدرسه ساز آشنا شده اند و چند روزی بیشتر طول نکشیده که به مجمع مراجعه کرده و مبالغی را برای امر مدرسه سازی اختصاص داده اند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ دوشنبه ۵ خرداد ساعت 00:00 تعداد بازدید : ۱۶۰۶


اما یک نکته مهم! آنچه این کانون را از دیگر گردهمایی خبرنگاران متمایز می کند، روحیه خیرخواهی خبرنگاران آن است. افرادی که همه با پشتکار زیاد و نوشته های تأثیر گذارخود، زمینه ساز جذب بسیاری از نیکوکاران مدرسه ساز شده اند. در طول مدت فعالیت این کانون، بیش از 2000 خبر به همت اعضا تولید شده و آمار بازدید کنندگان سایت بیش از 10 هزار نفر است. درکنار فعالیت این خبرنگاران، رابطان فعال خیرین در آموزش و پرورش مناطق تهران با ارائه گزارش های فعالیت های خیّری در سطح منطقه، همکاران تلاشگر این خبرنگاران بوده اند. به همین دلیل به پاسداشت زحمات این انسان های خیر اندیش، نشستی  با حضور رؤسای جامعه خیرین مدرسه ساز کشور و مجمع خیرین تهران و اعضای هیأت مدیره مجمع تهران برگزار و از اقدامات این عزیزان تقدیر و تشکر بعمل آمد. در زیر گزارش این مراسم را با هم می خوانیم:
در این نشست دکترحافظی  با اشاره به نقش خبرنگاران در اشاعه کار خیر گفت: خبرنگاران می توانند انگیزه خیرین را در امور خیر مانند مدرسه سازی بالاتر ببرند و کمبود فضاهای آموزشی را در گزارش هاو خبرهایشان منعکس کنند، چرا که برخی تصور می کنند که مشکل کمبود فضاهای آموزشی مرتعفع شده اما باید دانست که این مشکل همیشه وجود دارد زیرا فضای فیزیکی مدارس یک عمر طبیعی داشته و پس از مدتی  نیاز به مرمت و بازسازی دارند و از رشد سه برابری جمعیت دانش آموزی نیاز به واحد های آموزشی را بیشتر می کند .
رییس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور نیز ضمن تقدیر از اقدامات شایسته خبرنگاران، به مشکل مسکن مهر نیز اشاره کرد و گفت : مسکن مهرمعضل جدی به وجود آورده چرا که در حاشیه شهرها ساخته می شود و نیاز به فضای آموزشی دارند و این امرجدی دیده نشده است به عنوان مثال درپرند 120 مدرسه مورد نیاز است .
نعمت بنی آدم در این نشست  با اشاره به اینکه کسانی که اثر گذارترند ماندگار تر می شوند گفت :خبرنگاران و ناشران علم و دانش خیرین بزرگی هستند که بود و نبود خیران ازوجود آنهاست .
بنی آدم خطاب به خبرنگاران گفت : به خودتان ببالید که تبلیغ کار خیر رسالت شما  شده است.
کاظم قلم چی از دیگر مسئولان مجمع نیز به میزان مشارکت مردم اشاره کرد و گفت : دکتر حافظی گفتند که میزان مشارکت مردم 3 و نیم برابر شده و من پیشنهاد می کنم این موفقیت تحت عنوان یک پژوهش علمی ریشه یابی و بررسی شود که چه عاملی باعث شده تعداد افرادی که به جامعه خیرین اعتماد می کنند افزایش داشته باشد .
او تاکید کرد : آنچه انسان هارا متمایز می کند شدت احساسات نیست بلکه تداوم احساسات است و تدوام کار خبرنگاران مجمع انگیزه خیرین را بیشترمی کند .
   در پایان  نشست ضمت اهدای لوح و تقدیر از خبرنگاران ، همه اصحاب رسانه در کنار مدیران ارشد مجمع خیرین مدرسه ساز تهران عکس یادگاری گرفتند.
 


اخبار مرتبط با این خبر

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه