۱۳۹۹ جمعه ۱۶ خرداد - 6/5/2020 7:17:11 PM / تهران - 6:17 عصر
آرشیو خبر کد خبر: 554  

عملیات اجرایی ساخت مدرسه دکتر مصلی نژاد در منطقه 6 تهران آغاز شد

مراسم آغاز عملیات ساخت مدرسه خیر ساز حضرت زهرا(س) در منطقه 6 تهران پیش از ظهر امروز در هتل بزرگ تهران با حضور «اسفندیار چهاربند» مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، داریوش ورناصری مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران، «مسلمی» معاون پشتیانی سازمان نوسازی مدارس کشور، «زهرا پروازی مقدم» مدیر آموزش و پرورش منطقه 6، دکتر غلامعباس مصلی نژاد خیر نیک اندیش مدرسه و جمعی از نیکوکاران این منطقه برگزار شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ چهارشنبه ۳۰ مهر ساعت 00:00 تعداد بازدید : ۲۵۶۹


به گزارش خبرنگار  مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران، دکترغلامعباس مصلی نژاد چندی پیش متعهد مشارکت 30 میلیارد ریالی برای تخریب و بازسازی مدرسه حضرت زهرا (س) در خیابان مطهری منطقه 6 تهران شده بود که صبح امروز طی مراسمی با حضور مدیران ارشد آموزش و پرورش و نوسازی مدارس  عملیات ساخت این مدرسه به طور رسمی آغاز شد.
تلاش برای رفع فرسودگی و حرکت در جهت استاندارد  سازی فضاهای آموزشی یک ضرورت است
غلامعباس مصلی نژاد، خیر مدرسه ساز در این مراسم با اشاره به اهمیت ساخت مدارس و فضاهای آموزشی در کشور  گفت: توفیق بزرگی است که بار دیگر توانستیم ساخت یک واحد آموزشی  را شروع کنیم.
وی با تشریح دستاوردهای اقتصادی ، اجتماعی  و بازتاب های ملی و بین المللی فعالیت خیرین مدرسه ساز کشورمان، اذعان داشت: جامعه خیرین مدرسه ساز نشان داد که نظام اسلامی هرکجا به حضور شهروندانش نیاز داشته باشد، ملت آنجا  حضور فعال دارند که نمونه بارز آن عرصه مدرسه سازی است.
وی ادامه داد: شاید سؤال اصلی تمامی شما این باشد که چرا خیرین به سراغ ساخت مدرسه می روند؟من به عنوان یک عضو کوچک از جامعه بزرگ خیرین مدرسه ساز به این سؤال پاسخ می دهم. امروز مدرسه به عنوان یک مسئله در کشور مطرح است و  تلاش برای رفع فرسودگی و حرکت در جهت استاندارد  سازی فضاهای آموزشی یک ضرورت است.
وی افزود: جامعه خیرین با تکیه بر لزوم حل مشکل نبود مدارس استاندارد در کشور، پای در این راه گذاشته و سعی در از میان برداشتن آن را دارد.
کسب رتبه اول موفقیت های علمی منطقه 6 در پایتخت
زهرا پروازی مقدم، مدیر آموزش و پرورش منطقه 6 تهران در این مراسم با اشاره به اینکه خیرین سرمشق انسانیت و نوع دوستی را در اولویت کارهای خود قرار داده اند، اظهار کرد: سربلندی کشور نهفته در نظام آموزشی است که پایه آن از کلاس درس آغاز می شود.
وی با بیان اینکه خداوند امروز را یک روز خوب در تاریخ آموزش و پرورش منطقه 6 قرار داده است، گفت: این منطقه با 190 واحد آموزشی،میزبان 37 هزار و 706 دانش آموز است.
پروازی مقدم ادامه داد: 40 درصد از دانش آموزان این منطقه غیربومی هستند که در 11 نوع مدرسه اعم از سمپاد، نمونه مردمی، شاهد و نمونه به تحصیل مشغولند. تنوع مدارس به عنوان ویژگی بارز آموزش و پرورش این منطقه مطرح است.
مدیر آموزش و پرورش منطقه 6 تهران دست آوردهای علمی و پژوهشی دانش آموزان را افتخاری بزرگ برای این منطقه بر شمرد و اذعان کرد: دانش آموزان این منطقه در مسابقات علمی، پژوهشی، خوارزمی، فرهنگی، ورزشی و آزمایشگاهی موفقیت های چشمگیری داشتند.
پروازی مقدم وجود فضای تحصیلی استاندارد را ضروری دانست و افزود: خیرین با مشارکت در امر خیر مدرسه سازی علاوه بر اجر اخروی، زمینه ساز تعالی کشور نیز هستند.

الگوی جامعه خیرین در جهان بی نظیر است

اسفندیار چهاربند، مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران نیز در این مراسم با بیان اینکه تمامی کسانی که در نظام آموزشی کار می کنند، خدمت گذار مردم هستند، عنوان کرد: خیرین نامی نیکو از خود باقی می گذارند و امیدواریم داشن آموزانی که از مدارس خیر ساز فارغ التحصیل می شوند نیز ادامه دهنده راه این بزرگواران باشند.
وی ادامه داد: الگوی جامعه خیرین مدرسه ساز در سطح جهان بی نظیر است و در هیچ کشوری همچین الگویی یافت نمی شود.
وی بیان کرد: اگر دولت به تنهایی بخواهد این بازسازی ها را صورت دهد حدود 35 سال زمان است اما درصورت تداوم کمک خیرین که سال گذشته در تهران 70 میلیارد بوده است، این امر به 15 سال کاهش می یابد.
 

باید فضاهای استاندار در اختیار دانش آموزان قرار گیرد
مسلمی، معاون پشتیانی سازمان نوسازی مدارس کشور  دیگر سخنران این مراسم بود که به تشریح جایگاه والای امر خیر مدرسه سازی پرداخت.
وی با بیان اینکه امر خداپسندانه مدرسه سازی ریشه در اعتقادات خیرین دارد، اظهار کرد: خیرین با اتکا به آموزه های دینی، متون کتاب الهی، فرمایشات رسول اکرم(ص) و ائمه(ع) این امر را برگزیدند.
 مسلمی ادامه داد: توسعه پایدار کشور مرهون توسعه علمی است که پایه آن در مدارس صورت می پذیرد لذا باید توجهی ویژه به فضای آموزشی کشور داشت به همین جهت است که دشمن نیز توسعه علمی کشور را هدف قرار داده است.
وی دست یابی به توسعه علمی را در گرو سه عامل معلم، متعلم و فضای آموزشی عنوان کرد و افزود: داشتن فضای آموزشی مناسب بسیار حائز اهمیت است که خیرین نیز این مورد را درک کرد و به این امر اهتمام می ورزند.
معاون پشتیانی سازمان نوسازی مدارس یادآور شد: باید فضای آموزشی استاندارد در اختیار دانش آموز قرار داده شود تا بتوان به این توسعه دست یافت.
گفتنی است که بعد از پایان این مراسم، با حضور مدیران ارشد کلنگ احداث این مدرسه از سوی دکتر مصلی نژاد به  زمین زده شد.

وحید حسن زاده

برچسب ها برچسب ها برچسب هامنطقه 6 تهران


اخبار مرتبط با این خبر
12
ردیفتیترتاریخ
1 دیدار مجازی و تکریم خیر مدرسه ساز تهرانی همراه با گزارش عملکرد مدیر مدرسه /تشکر دو دانش آموز از خیر مدرسه به صورت ویدیو کنفرانس ۱۳۹۹ يکشنبه ۷ ارديبهشت
2 جشنواره تجلیل از خیرین مدرسه گیو در منطقه 6 تهران برگزار شد ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۷ ارديبهشت
3 برگزاری جشنواره تجلیل از خیرین مدرسه ساز در 5 مدرسه منطقه 6 تهران ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۵ فروردين
4 دفتر مجمع خیرین مدرسه ساز منطقه 6 آموزش و پرورش شهر تهران افتتاح شد ۱۳۹۷ يکشنبه ۶ آبان
5 برگزاری آئین تجلیل از خیرین مدرسه ساز ۱۳۹۷ چهارشنبه ۵ ارديبهشت
6 مدارس منطقه 6 تهران نیاز به توجه بیشتر خیرین دارند ۱۳۹۶ شنبه ۱۲ اسفند
7 دبستان خیرساز آرمینه مصلی نژاد در منطقه 6 تهران افتتاح شد ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۷ آذر
8 مدرسه خیرساز حضرت زهرا (س) منطقه 6 تهران در ردیف بهترین مدارس شهرتهران ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۹ خرداد
9 مشارکت دانش آموزان منطقه 6 تهران در ساخت یک مدرسه 800 میلیون تومانی ۱۳۹۶ شنبه ۶ خرداد
10 افتتاح مدرسه دکتر مصلی نژاد در منطقه 6 تهران ۱۳۹۶ سه شنبه ۲ خرداد
11 افزایش اعتبار جشنواره‌های مدرسه‌ای ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۱ ارديبهشت
12 درخشش منطقه 6 تهران در دهه تکریم خیرین مدرسه ساز/ اهدای تندیس ویژه جشنواره نکوداشت به خیرین منطقه ۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۱ اسفند
13 جشنواره نکوداشت مدرسه عباس پارسیک در منطقه 6 تهران برگزارشد ۱۳۹۵ شنبه ۷ اسفند
14 نوسازی یک دبستان پسرانه در منطقه 6 تهران ۱۳۹۵ يکشنبه ۲۳ آبان
15 ضرورت بهره گیری از الگوهای پیشین در نوسازی و بهسازی مدارس ۱۳۹۵ سه شنبه ۱۳ مهر
16 وزیر آموزش و پرورش عراق از دو مدرسه خیرساز پایتخت بازدید کرد ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۴ شهريور
17 افتتاح 3 فضای آموزشی خیرساز در منطقه 6 تهران ۱۳۹۵ دوشنبه ۱ شهريور
18 مدیر آموزش و پرورش : نقش خیرین در جامعه پررنگ شده است ۱۳۹۵ سه شنبه ۳۱ فروردين
19 مراسم اختتامیه جشنواره های هفته نکوداشت خیرین در منطقه 6 تهران ۱۳۹۴ شنبه ۱۰ بهمن
20 برگزاری 11 جشنواره نکوداشت در مدارس خیرساز منطقه 6 تهران ۱۳۹۴ يکشنبه ۱۵ آذر
12

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه