۱۳۹۸ دوشنبه ۳۱ تير - 7/22/2019 8:17:49 PM / تهران - 7:17 عصر
آرشیو خبر کد خبر: 945  
به همت بنیاد نیکوکاری مصلی نژاد در منطقه 6 تهران انجام شد؛

افتتاح دبیرستان 3 هزار متری حضرت زهرا (س)

با حضور محمد رضا حافظی رییس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور، مرتضی رئیسی رییس سازمان نوسازی کشور،اسفندیار چهاربند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، ورناصری مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران،اعضای هیات مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران، حاجی وزیر اسبق آموزش و پرورش و جمعی از خیرین مدرسه ساز تهرانی مدرسه حضرت فاطمه زهرا (س) که به همت خیر نیک اندیش مدرسه ساز غلامعباس مصلی نژاد تخریب و بازسازی شد طی مراسمی به بهره برداری رسید.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ چهارشنبه ۸ مهر ساعت 00:00 تعداد بازدید : ۲۰۴۱


به گزارش خبرنگار مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران، در مهرسال گذشته و در آستانه فصل بازگشایی مدارس کلنگ زنی تخریب و بازسازی مدرسه فرسوده حضرت فاطمه زهرا (س) در خیابان شهید مطهری با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد ریال به همت خیر  مدرسه ساز مصلی نژاد آغاز و بعد از یک سال کار مداوم باحضور مقامات وزارت آموزش و پرورش و خیرین مدرسه ساز درهای این مدرسه بار دیگر به روی دانش آموزان دختر مقطع متوسطه باز شد.

گفتنی است ، دبیرستان حضرت زهرا (س) در زمینی به مساحت 4000مترمربع ( زیربنای ساختمان اصلی در حدود 2650 مترمربع و 150 مترمربع محوطه سرایداری)، دارای سالن 300مترمربعی ورزشی، 16 کلاس درس و 12 اتاق اداری، یک باب آزمایشگاه، یک کتابخانه و سالن غذاخوری احداث شده است.

در ابتدای مراسم زهرا پروازی مقدم مدیر آموزش و پرورش منطقه 6 تهران درباره وضعیت فضاهای آموزشی منطقه گفت : طی چهارسال اخیر نزدیک به 3 هزار متر مربع از طریق مشارکت خیرین در منطقه نوسازی شده است.

وی اضافه کرد: با مشارکت خیر نیک اندیش دکتر مصلی نژاد فرصت کلیدی در بخش افزایش سرانه آموزشی در منطقه 6 ایجاد شد و با مساعدت و همکاری این خیر نیکوکار ،16 هزارمترمربع فضای آموزشی در منطقه 6 تهران بازسازی شد.

** مدرسه سازی آینده کشور را تضمین می کند

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در مراسم افتتاحیه این مدرسه خیر ساز با بیان اینکه امر مدرسه سازی برای کشور بسیار مهم و ضروری است گفت: مدرسه سازی آینده و استقلال کشور را تضمین می کند.

اسفندیار چهاربند در مراسم افتتاح مدرسه خیر ساز حضرت زهرا (س) در منطقه 6 تهران افزود: مدرسه در سرنوشت یک ملت نقش دارد و اگر می خواهیم آینده کشور را تضمین کنیم باید به امر مدرسه سازی توجه ویژه داشته باشیم.
وی با بیان اینکه مدارس قانون آینده سازی هستند خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم آینده یک کشور را پیش بینی کنیم باید به سراغ مدارس رویم و هر اتفاقی که در مدارس می افتد در سرنوشت کشور تاثیر گذار است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه خیر مصلی نژاد با ساخت دو مجتمع آموزشی در منطقه 6 سرانه فضاهای آموزشی این منطقه را افزایش داد خاطرنشان کرد: قبل از ساخت این دو مجتمع آموزشی خیرساز منطقه 6 در بخش سرانه فضاهای آموزشی شهر تهران در جایگاه دوازدهم قرار داشت که با ساخت این دو مدرسه منطقه 6 در بخش سرانه فضاهای آموزشی در جایگاه ششم تهران قرار گرفت.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران تاکید کرد: اگر بخواهیم نسل امروز خود را خوب تربیت کنیم باید به مدرسه اهمیت دهیم و اقتدار و عظمت مدارس و نظام آموزشی را افزایش دهیم.
وی اضافه کرد: همه کشورها برای داشتن آینده‌ای خوب تلاش می‌کنند و ما نباید از این مسئله نسل‌مان را بی‌بهره بگذاریم.
چهاربند ادامه داد: یکی از آمارها و شاخص‌هایی که مربوط به آینده‌ای درخشان است شاخص فضای آموزشی است و در این فضاست که فرصت‌ها برای افراد خلق می‌شود.
وی در ادامه با تمجید از حرکت عظیم خیرین مدرسه ساز در کشور افزود: نهضت خیرین مدرسه‌سازی که این روزها در اوج خود فعالیت می‌کنند برای کشور یک افتخار است و با ساخت مدارس برای آینده کشور سرمایه گذاری می‌کنند.
  در ادامه مراسم با پخش کلیپی از وضعیت قبلی و فعلی مدرسه حضرت زهرا (س) از اقدامات خیر نیکوکار قددرانی و سپاس بعمل آمد.

هدف بنیاد نیکوکاری مصلی نژاد تغییر نگاه به امر تعلیم و تربیت است

در انتهای مراسم دکتر مصلی نژاد ضمن قدردانی از زحمات مهندسین و مدیران ساخت پروژه مدرسه حضرت زهرا (س) و با اشاره به ساخت 52 مدرسه به همت بنیاد نیکوکاری مصلی نژاد گفت : نوع نگاه بنیاد فرهنگی مصلی نژاد تا سال گذشته ساخت مدرسه بود اما از امسال نوع نگاه این بنیاد تغییر کرده است و در نظر داریم ثروت فیزیکی که ساخت مدرسه است را به ثروت انسانی تبدیل کنیم که این موضوع توسط دبیران تامین می شود. 

وی ادامه داد: ساخت این فضاهای آموزشی به همت جامعه خیرین مدرسه ساز کشور  یک وظیفه مضاعف را به آموزش و پرورش تحمیل می کند و مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران و سایر مدیران آموزش و پرورش باید نیروهای زبده را به سوی این مدارس گسیل بدارند که این مدارس همزمان با نوسازی، تکامل علمی نیز داشته باشند. 

این استاد دانشگاه ضمن اشاره به نوسازی مدرسه فرسوده حضرت زهرا (س) ادامه داد: فضا از دو عنصر کالبد و محتوا تشکیل شده است. امروز، کالبد مدرسه نوسازی شد و محتوای مدرسه نیز که نیروی نسانی و دبیران آن را تشکیل می دهند باید جدید شوند.

وی با اشاره به اینکه، بنیاد فرهنگی مصلی نژاد سعی دارد نگاه آموزش و پرورش کشور را به امر تعلیم و تربیت تغییر دهد گفت : سال گذشته از طریق دکتر الله دادی رئیس انتشارات دانشگاه تهران از این مدرسه بازدید کردم و ابتدای امر قرار بود مدرسه تغییراتی جزئی در زمینه رنگ آمیزی و ... داشته باشد اما با بازدید از این مدرسه به این نتیجه رسیدم که این مدرسه دارای یک پتانسیل بزرگ است و باید از طریق یک نوآوری شکوفا شود.

وی در پایان از تمامی دست اندرکاران ساخت مدرسه تقدیر و تشکر کرد.

در پایان مراسم  سازمان نوسازی مدارس کشور، جامعه خیرین مدرسه ساز کشور و مجمع تهران ، اداره کل نوسازی نوسازی مدارس استان تهران، اداره کل آموزش و پرورش شهرتهران  با اهدای لوح و هدایا از زحمات این خیر نیک اندیش قدردانی و سپاسگذاری بعمل آمد. 

محمد جواد آل داوود

برچسب ها برچسب ها برچسب هامنطقه 6


اخبار مرتبط با این خبر
123
ردیفتیترتاریخ
1 جشنواره تجلیل از خیرین مدرسه گیو در منطقه 6 تهران برگزار شد ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۷ ارديبهشت
2 برگزاری جشنواره تجلیل از خیرین مدرسه ساز در 5 مدرسه منطقه 6 تهران ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۵ فروردين
3 دفتر مجمع خیرین مدرسه ساز منطقه 6 آموزش و پرورش شهر تهران افتتاح شد ۱۳۹۷ يکشنبه ۶ آبان
4 برگزاری آئین تجلیل از خیرین مدرسه ساز ۱۳۹۷ چهارشنبه ۵ ارديبهشت
5 مدارس منطقه 6 تهران نیاز به توجه بیشتر خیرین دارند ۱۳۹۶ شنبه ۱۲ اسفند
6 دبستان خیرساز آرمینه مصلی نژاد در منطقه 6 تهران افتتاح شد ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۷ آذر
7 کار خیر را باید از طریق آموزش و پرورش نهادینه کنیم ۱۳۹۶ يکشنبه ۱۸ تير
8 مدرسه خیرساز حضرت زهرا (س) منطقه 6 تهران در ردیف بهترین مدارس شهرتهران ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۹ خرداد
9 مشارکت دانش آموزان منطقه 6 تهران در ساخت یک مدرسه 800 میلیون تومانی ۱۳۹۶ شنبه ۶ خرداد
10 افتتاح مدرسه دکتر مصلی نژاد در منطقه 6 تهران ۱۳۹۶ سه شنبه ۲ خرداد
11 افزایش اعتبار جشنواره‌های مدرسه‌ای ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۱ ارديبهشت
12 حضور خیرین در کنار دانش آموزان و معلمان از تأثیرات جشنواره های مدرسه ای است ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۱ ارديبهشت
13 ترویج یک ایدئولوژی، مسبب ساخت مدرسه ای شد/ ساخت یک مدرسه با مشارکت دانش آموزان در منطقه 6 ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۵ اسفند
14 درخشش منطقه 6 تهران در دهه تکریم خیرین مدرسه ساز/ اهدای تندیس ویژه جشنواره نکوداشت به خیرین منطقه ۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۱ اسفند
15 اختتامیه جشنواره های تکریم خیرین مدرسه ساز آموزش و پرورش منطقه 6 شهر تهران ۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۱ اسفند
16 برگزاری پنج جشنواره تجلیل از نیک اندیشان مدرسه ساز در منطقه 6 آموزش و پرورش ۱۳۹۵ يکشنبه ۸ اسفند
17 جشنواره های تجلیل از خیرین مدرسه ساز منطقه 16 در چهار مدرسه خیرساز ۱۳۹۵ يکشنبه ۸ اسفند
18 جشنواره نکوداشت مدرسه عباس پارسیک در منطقه 6 تهران برگزارشد ۱۳۹۵ شنبه ۷ اسفند
19 هزینه 6 میلیارد تومانی خیرین برای ساخت مدارس جدید در منطقه 6 در سال 95 ۱۳۹۵ شنبه ۹ بهمن
20 به جای مدارس کوچک، ساخت مجتمع های آموزشی ضرورت دارد ۱۳۹۵ شنبه ۱۸ دي
123

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه