۱۳۹۸ دوشنبه ۳۱ تير - 7/22/2019 8:53:16 PM / تهران - 7:53 عصر
آرشیو خبر کد خبر: 239  

پنجمین جشنواره خیرین مدرسه ساز شهرستان فیروزکوه برگزارشد

پنجمین جشنواره خیرین مدرسه ساز رودهن با حضور دکتر حافظی رییس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور، کمرئی مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای تهران و مسئولین شهرستانی و خیرین مدرسه ساز در مجتمع تفریحی میلاد برگزار شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ چهارشنبه ۷ اسفند ساعت 14:36 تعداد بازدید : ۲۷۹۵

به گزارش خبرنگار مجمع خیرین مدرسه ساز تهران، ˈعلیرضا کمرئیˈ در پنجمین جشنواره خیّرین مدرسه ساز شهرستان فیروزکوه اظهارکرد: بحمدالله فرهنگ مدرسه سازی در جامعه رو به رشد و تعالی است.

وی با اشاره به ارزش و اهمیت انجام کار خیر، افزود: به فرموده خداوند در کلام الله مجید ˈکسانی که در راه خدا انفاق می کنند همانند دانه ای است که در زمین کاشته شود و از آن ۷۰۰ دانه بروید.

کمرئی تصریح کرد: مدرسه سازی مهمترین عرصه برای فعالیت خیّرین است که می تواند سایر عرصه ها را به تکاپو واداشته و به حرکت در آورد.

وی گفت: مطابق تحلیل های انجام شده، بیشتر جرایم اجتماعی مربوط به افرادی است که سواد نیاموختند و ۸۱ درصد آنان را کسانی تشکیل می دادند که سواد کمتر از سوم راهنمایی داشته و اغلب آنان بین ۱۶ تا ۲۵ سال دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران تاکید کرد: اجتماعی شدن فرزندان، فرهنگ پذیری و رشد اقتصادی فرزندان، کم شدن ناهنجاری ها و بهبود روابط اجتماعی و عواطف، همگی در سایه آگاه تر کردن نسل های جدید نسبت به گذشتگان حاصل می شود که راه آن از مدرسه می گذرد.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری جشنواره های خیّرین مدرسه ساز، نشان از عزم بلند و راسخ کسانی دارد که می خواهند مدارس را به کانون تعلیم و تربیت نزدیک کنند.

کمرئی بیان کرد: خیّرین مدرسه ساز نشان دادند به تعالی فرهنگ جامعه می اندیشند و این مهم، ارزشمندترین توجهات است.

وی تصریح کرد: اگر خیّرین مدرسه ساز نباشند، نظام آموزش و پرورش قادر به اداره نظام تعلیم و تربیت و یا حداقل کیفیت بخشی به آن نخواهد بود.

در آیینی با حضور رییس  جامعه خیّرین مدرسه ساز کشور، ازخیّرین مدرسه ساز شهرستان فیروزکوه تجلیل شد.

در این مراسم از حسین خدام، علی حسین مزدارانی، هوشنگ اقراری، علی قاسمی، حسن ناهید و خانواده زنده یاد حاج ماندگار آهنگراز خیّرین مدرسه ساز شهرستان، با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، امام جمعه، فرماندار، بخشدار مرکزی و رییس اداره اطلاعات شهرستان فیروزکوه از جمله مسؤولان حاضر در این مراسم بودند.

  احسان احمدی

منبع : احمدی
برچسب ها برچسب ها برچسب هاخیرین , شهرستان فیروزکوه


اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 پنجمین جشنواره خیرین مدرسه ساز شهرستان فیروزکوه برگزارشد ۱۳۹۲ چهارشنبه ۷ اسفند

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه