۱۳۹۹ جمعه ۱۶ خرداد - 6/5/2020 7:52:45 PM / تهران - 6:52 عصر
آرشیو خبر کد خبر: 586  
زهرا پروازی مقدم عنوان کرد؛

کسب رتبه های برتر علمی دانش آموزان مدارس خیری منطقه 6 تهران

با گذشت حدود سه ماه از آغاز سال تحصیلی جدید، خوشبختانه اتفاقات خوبی در زمینه ساخت و توسعه فضاهای آموزشی، در آموزش و پرورش منطقه 6 رقم خورده است. با توجه به اینکه این منطقه یکی از قطب های علمی شهر تهران به حساب می آید، بر آن شدیم تا با «زهرا پروازی مقدم» مدیر آموزش و پرورش شهر تهران گفت و گویی داشته باشیم. که در ذیل می خوانید.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ دوشنبه ۳ آذر ساعت 00:00 تعداد بازدید : ۴۰۷۲


لطفا آماری درباره شاخص های آموزشی منطقه ارائه بفرمایید؟

آموزش و پرورش منطقه 6 با 334 كلاس درس و 190واحد آموزشی میزبان 35 هزار و 416  دانش آموز است که  40 درصد از این تعداد را دانش آموزان غیربومی تشکیل می دهند.
درباره وضعیت علمی دانش آموزان منطقه توضیحی ارائه بفرمایید؟
خوشبختانه آموزش و پرورش منطقه 6 با كسب 16 رتبه یك رقمی و 51 رتبه دو رقمی مجموعا رتبه برتر را در شهر تهران کسب کرده است.كه موجب گردیده با 378 نفر از دانش آموزان در سال 93- 92 رتبه زیر 1000 افتخاراتی را كسب نماید. همچنین در طی شش سال گذشته آمار و طراز رتبه زیر 1000 از 176 نفر به 378 نفر رشد دیده می شود و از طرفی 10مقاله برتر خوارزمی در سطح كشور كسب رتبه نموده اند و طی سه سال گذشته و  بر اساس مستندات ارزیابی اداره كل سنجش وزارت آموزش وپرورش  منطقه 6 رتبه برتر را كسب نموده است .
 دانش آموزانی كه نخبه علمی منطقه 6 هستند آیا در مدارس خیری تحصیل می كنند ؟
 بله، 3 مدرسه خیرساز منطقه میزبان دانش آموزان با ویژگی های خاص است که مدرسه راهنمائی "سادات گوشه" و "مهاجر ایروانی" نمونه دولتی دختران نمونه ای از این مدارس هستند كه دانش آموزان ممتاز و دارای رتبه های بالای علمی پس از اتمام تحصیل در این مدارس خیری، با پذیرفته شدن در آزمون سراسری در دانشگاه های تراز بالا مشغول به تحصیل می شوند. همچنین دبستان مینوچهر مدرسه قرآنی دوره ی ابتدایی دانش آموزان برتر قرآنی را در سطح منطقه پوشش داده است.
درمورد پروژه های خیری درحال ساخت منطقه 6 توضیح دهید ؟
 پروژه در حال ساخت امسال دبیرستان حضرت زهرا (س) است كه این مدرسه از سوی بنیاد فرهنگی دکتر مصلی نژاد در شهریور 94 افتتاح می شود و همچنین دبستان دخترانه هجرت دبیرستان شاهد متوسطه دوره ی اول بعثت تا پایان شهریور 94 به واسطه خیرین مدرسه ساز به بهره برداری خواهد رسید.
 چه راهكارهایی برای جذب بیشتر خیرین مدرسه ساز جدید در منطقه ارائه داده اید ؟
 ما سعی مان بر این است که با فرهنگ سازی و ترویج فرهنگ نیك اندیشی و نیكوكاری، مدرسه سازی را در دانش آموزان، خانواده ها و مجامع علمی و دانشگاهی نهادینه نماییم که فرهنگ مدرسه سازی به عنوان یك هویت اجتماعی و ملی تلقی گردد. اطلاع رسانی ومستندسازی به ما کمک خواهد کرد که این حرکت ارزشمندخداپسندانه در جامعه به عنوان فرهنگ ارزشی قلمداد شود و در توسعه مشاركت در زمینه مدرسه سازی به ما کمک خواهد کرد.

   فاطمه ناگهی

 


اخبار مرتبط با این خبر

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه