گفت و گو با فاطمه عرب بانوی نیکوکار مدرسه ساز؛ مادری که خیر شد


خانم عرب در خصوص آثار كار خیر مدرسه سازی در زندگی می گوید: زمانی كه تصمیم به ساخت اولین مدرسه گرفتم شاید تنها یك سوم هزینه لازم را در اختیار داشتم اما كمی كه جلوتر رفتم به شكلی غیرقابل باور و از منابعی كه انتظار نداشتم مبالغ مورد نیاز برای مدرسه سازی تأمین شد و من موفق به ساخت 8 مدرسه شدم. علاوه بر این ورود به این عرصه آبرویی برای من در عرصه های اجتماعی به همراه آورد كه از داشتن آن بسیار خرسندم و شاکرم. به همین دلیل است كه هیچگاه از حضور در این عرصه پشیمان نیستم و خدا را از این بابت شكر می كنم.

وی نیز تأثیر مدرسه سازی را در زندگیش قابل توجه می داند و می گوید:هیچ گاه به فكر كم شدن اموالم نبوده ام چرا كه هر گاه در مسیر خیری قدم برداشتم خداوند چند برابرش را به من بازگرداند. مدرسه سازی معامله با خدا است پس نتیجه را هم از خدا می گیریم.
توصیه به متمكنین و بانوان
من به همه افراد توصیه می كنیم در حد توان وارد این مسیر شوند. افرادی هستند كه می توانند به تنهایی تعداد زیادی مدرسه احداث كنند اما برای ورود به عرصه این مردد هستند در حالیكه تاریخ ثابت كرده انسان از اموالش چیزی را با خود به جهان دیگر نمی برد پس بهتر آن است با كار خیر و كمك به دیگران توشه ای برای آخرت خود فراهم كند.
خانم عرب نیز معتقد است شاید برخی خانم ها به دلیل نداشتن شغل از نظر مسائل مالی محدودیت هایی داشته باشند اما می توانند از برخی خواسته های خود گذشته و دارایی خود را در مسیر مدرسه سازی هزینه كنند.  ضمن آنكه وقتی در یك خانه مادر خیر باشد همه اعضای خانواده هم به این امر تشویق می شوند آنچنان كه فرزندان ما هر سه علاقه مند به این امر هستند و درآمد خود را در راه كمك به دیگران صرف می كنند.
انتظارم از آموزش و پرورش رسیدگی به دانش آموزان است
 این خیر نیك اندیش با تأكید بر اینكه مدرسه سازی تنها وظیفه دولت نیست به ویژه در شرایط امروز كشور كه دولت با مشكلات اقتصادی مواجه است، ادامه می دهد: در شرایط فعلی همه وظیفه داریم به تأمین فضاهای آموزشی كمك كنیم و اینكه دولت با مشكلات اقتصادی مواجه است دلیل نمی شود كودكان این سرزمین بیسواد بمانند. در برابر ساخت مدرسه هم تنها از آموزش و پرورش می خواهم با تأمین نیروی انسانی مناسب و تجهیزات به تعلیم  تربیت هرچه بهتر دانش آموزان بپردازد تا آینده همراه با موفقیت برای آنان رقم بزند.


 منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۶ شنبه ۹ ارديبهشت
کدخبر:1478منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۶ نهم ارديبهشتلینک خبر: http://www.www.khayerinemadresesaz.ir/Pages/News-1478.aspx