جواد نظریان در گفت و گو با خبرنگار مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران؛ مدارس منطقه 6 تهران نیاز به توجه بیشتر خیرین دارند


مدیر آموزش و پرورش منطقه 6 تهران گفت : با توجه به اینکه عمر اغلب مدارس منطقه 6 استان تهران به بیش از 30 سال می رسد، لازم است از نظر ایمنی و استانداردسازی، بازنگری شوند.
جواد نظریان در گفتگو با خبرنگار مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران با تاکید بر توسعه فضای آموزشی گفت: طی سال های اخیر این باور غلط ایجاد شده که منطقه ی 6 در پایتخت از سازه های جدید آموزشی، بی نیاز است.
مدیر آموزش‌وپرورش منطقه 6 تهران در این خصوص افزود: عمر اغلب مدارس که در این بخش وجود دارد بسیار زیاد است و از نظر ایمنی و تجهیز ابزار آموزشی مناسب نیستند لذا انتظار می رود خیرین مدرسه ساز به این منطقه توجه بیشتری داشته باشند.
وی همچنین اظهار داشت: اگر چه طی سال جاری مجمع خیرین مدرسه ساز  تهران تلاش ویژه ای جهت ترغیب نیک اندیشان به ایجاد سازه های نو در منطقه داشته اما شاهد آن هستیم که تنها یک پرژه توسط دکتر مصلی نژاد به مرحله بهره برداری رسیده است. 
نظریان تاکید کرد: مشکل دیگری که در تامین فضای فیزیکی مدارس وجود دارد کمبود زمین مورد نیاز برای ساخت بنای جدید است، این درحالی است که بسیاری از مدرسه های این منطقه بسیار کوچک هستند و نمی توانند پاسخگوی نیاز امروز دانش آموزان باشد.
وی با اشاره به اهمیت فعالیت مجمع خیرین مدرسه ساز تصریح کرد: این نهاد توانسته نقش چشمگیری در بهسازی و توسعه فضای آموزشی استان داشته باشد که خوشبختانه این اقدامات کاملا همسو با اهداف و برنامه های اداره آموزش و پرورش است .
مدیر آموزش‌وپرورش منطقه 6 تهران همچنین اذعان داشت: طی ماه های اخیر توانسته ایم با نیکوکاران مدرسه ساز رایزنی کنیم. در این راستا برخی از این افراد برای ساخت مدارس اعلام آمادگی کرده اند، همچنین پیش بینی می شود در این مدت که از سال 96 باقی مانده، ساخت یک مدرسه در دست کار قرار گیرد.
وی در پایان گفت: امید است در فروردین سال جدید، طی جشنواره هایی که برای بزرگداشت خیرین مدرسه ساز برگزار می شود بتوانیم کمال قدر دانی را از این داشته باشیم. 
 
فاطمه نبی پور 


منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۶ شنبه ۱۲ اسفند
کدخبر:1729منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۶ دوازدهم اسفندلینک خبر: http://www.www.khayerinemadresesaz.ir/Pages/News-1729.aspx